2.8 C
Prague
4.12.2022
Rady a Tipy

Malý rádce střešních nosičů, který vám může přijít vhod

Váháte, zda koupit střešní nosiče? Vyplatí se a využijete je? Věřte, že ano. Nejen, že vám pomohou převézt větší náklad, ale také zajistí více místa v kufru. Nemluvě o tom, pokud jezdíte v zimě na svah nebo v létě na kola. A pokud na střešní nosiče pořídíte box neboli rakev, můžete do ní uložit oblečení, lyžáky či cokoli jiného. Jednoduše řečeno, střešní nosič vám může zpříjemnit, ale také ulehčit cestování. Jak takové kolo připevnit na střešní nosič?

Něco málo o střešním nosiči

Nosiče na střeše auta pomáhají převážet těžší náklad, který nenaložíte do kufru. Například kola, ale také lyže, snowboard a mnoho jiných věcí. V podstatě rozeznáváme dva typy nosičů. Jedním z nich jsou hagusy na auto. Ty se montují na střechu auta na pevno. Druhý typ jsou více známé příčníky – běžné střešní nosiče, které se instalují na hagusy nebo také na karoserii automobilu. 

Čeká vás cyklovýlet? Jak správně upevnit kolo

Konečně je tu vytoužené teplo a vy se můžete vydat na pořádný cyklovýlet. Jestliže nemáte nosič na kola na tažné zařízení, můžete je upevnit na příčníky. Aby kola správně držela, je potřeba pořídit adaptér na držení kol nebo speciální držáky či třmeny ve tvaru U, které jsou většinou určené pro příčníky o šířce přes pět centimetrů. Ty se namontují na zmíněný střešní nosič. Pokud je příčník širší, na pomoc musí přijít T-drážky, které jsou utěsněné gumovým těsněním. 

Převoz lyží, jak je upevnit?

Jak upevnit kola, již dobře víte, ale jak upevnit lyže? Někdo je pouze přiváže k příčníkům a neláme si s tím hlavu. Jedná se také o jeden ze způsobů. Je levný, i když méně pohodlný, a navíc není ani tolik spolehlivý. Dalším způsobem, jak lze připevnit lyže, jsou nosiče pro lyže. Opět je připevníte k nosiči a problém máte vyřešený. V případě, kdy vám ani jedna z možností nevyhovuje, můžete popřemýšlet nad střešním boxem, do kterého potřeby na zimní sporty jednoduše schováte.   

Jestliže si nejste jisti výběrem, ať už střešních nosičů, držáku na kolo, na lyže či potřebujete namontovat nosiče na střechu, neváhejte kontaktovat specialisty z autodoplnky-obchod.cz. Poradí vám a pomohou vybrat. Je také možné komunikovat přes chat, kde vám specialisté co nejdříve odpoví na vaše otázky. 

Related posts

Ubytování pro rodinu s dětmi v srdci panenské horské přírody na Benecku

info@press-media.cz

Dámské tenisky, pánské tenisky, dětské tenisky – pohoda pro vaše nohy

info@press-media.cz

Profesionální koncept akce? Profesionální DJ na svatby!

Nabídky volných pozic na 123jobs.cz

info@press-media.cz

Nadcházející letní sezona si žádá obměnu šatník i co se týče pracovního oblečení

Dásničky netřeba čistit, ale první zoubek už ano: Jaká má být první kartáček, pasta, a co když najdeme první kaz?

svet v obraze

Leave a Comment