4.12.2024
Rady a Tipy

Několik tipů, jak porazit prokrastinaci při studiu vysoké školy

Je jen chvíle před zkouškou a hodiny tikají. Zuřivě pracujete na dokončení úkolu před termínem, zatímco si tiše nadáváte, že jste s ním nezačali dříve. Jak se to stalo? Co se pokazilo? Proč stále ztrácíte pozornost?

Prokrastinace je často zaměňována s leností, ale jedná se o naprosto odlišné problémy. Prokrastinace je aktivní proces – místo úkolu, o kterém víte, že byste ho měli dělat, se rozhodnete dělat něco jiného. Oproti tomu lenost naznačuje apatii, nečinnost a neochotu jednat.

Prokrastinace obvykle zahrnuje ignorování nepříjemného, ​​ale pravděpodobně důležitějšího úkolu ve prospěch úkolu, který je příjemnější nebo jednodušší. Ale podlehnutí tomuto impulsu může mít vážné následky. Například i drobné epizody prokrastinace v nás mohou vyvolat pocit viny nebo hanby. Může to vést ke snížení produktivity a způsobit, že promeškáte dosažení našich cílů.

Tip: Sedíte na dvou židlích a snažíte se zvládat práci, i studium na vysoké? Potom je váš hlavní nepřítel chybějící čas. Naštěstí je zde pro vás služba vypracování podkladů závěrečných prací, ale také možnost vypracování podkladů seminární práce. Vše rychle, anonymně a od profesionálů v oboru.

Pokud budeme dlouho otálet, můžeme být demotivováni a rozčarování z vaší práce, což může vést v extrémních případech až k depresím

Jak prokrastinaci překonat?

Prokrastinace je zvyk – hluboce zakořeněný vzorec chování. To znamená, že to pravděpodobně nemůžete zlomit přes noc. Návyky přestanou být zvyky, až když se je vyvarujete, takže vyzkoušejte co nejvíce níže uvedených strategií, abyste měli co největší šanci na úspěch.

  • Odpusťte si prokrastinaci v minulosti. Studie ukazují, že sebeodpuštění vám může pomoci cítit se pozitivněji a snížit pravděpodobnost prokrastinace v budoucnu.
  • Oddejte se úkolu. Zaměřte se na dělání , nikoli vyhýbání se . Zapište si úkoly, které musíte splnit, a určete čas na jejich provedení. To vám pomůže proaktivně řešit vaši práci.
  • Slibte si odměnu. Pokud náročný úkol splníte včas, odměňte se pamlskem, jako je plátek dortu nebo káva z vaší oblíbené kavárny. A ujistěte se, že si všimnete, jak dobrý je pocit dokončit věci!
  • Požádejte někoho, aby vás zkontroloval. Tlak vrstevníků funguje! Toto je princip svépomocných skupin. Pokud se nemáte koho zeptat, online nástroj, jako je Procraster , vám může pomoci se sebekontrolou.
  • Problémy řešte ihned. Řešte úkoly, jakmile nastanou, nenechte je narůstat do dalšího dne.
  • Přeformulujte svůj vnitřní dialog. Fráze „potřeba“ a „musím“ například naznačují, že nemáte na výběr, co děláte. To může způsobit, že se budete cítit zbaveni moci a může to dokonce vést k sebesabotáži . Pokud však řeknete: „Rozhodl jsem se“, znamená to, že vlastníte projekt, a díky tomu budete mít větší kontrolu nad svou pracovní zátěží.
  • Minimalizujte rušivé vlivy. Vypněte e-maily a sociální sítě a vyhněte se při práci sezení poblíž televize!

Related posts

Nadcházející letní sezona si žádá obměnu šatník i co se týče pracovního oblečení

Jak si zajistit úspěchy pro webovou stránku

Čím na Vánoce potěšit rodiče batolat?

info@press-media.cz

Plastové desky aneb od koho odkoupit tyto plastové polotovary?

info@press-media.cz

Revize elektrických zařízení: Co musíte vědět o pravidelných kontrolách?

CBD: zelené zlato nebo drahé placebo?

Leave a Comment