2.8 C
Prague
4.12.2022
Pro ženy

Jak se udržet v rovnováze a být šťastnou mámou?

Jsme stále v jednom kolotoči. Musíme stihnout nakoupit a navařit, vyprat špinavé prádlo, uspat malého, rychle jít vyzvednout starší ze školy, věnovat se dětem, udělat úkoly …

Bojíme se o své blízké, strach, zda jim dáváme dost pozornosti a lásky. Večer padajíc od únavy nám probleskla hlavou, že zas jsme se neobjednali ke kadeřnici, nezavolali kamarádce, která měla narozeniny, nepřečetli knihu. Jednoduše nemáme na sebe čas.

Jaké by to bylo, kdybychom tento „chaos“ odrazu proměnili a probudili se do pohádkového rána.

Ráno vstaneme, venku nádherné počasí, čas nás netlačí, povinnosti nepadají na hlavu. Poděkovat za všechno, co máme, za všechny úspěchy a dokonalosti. I za neúspěchy i úkoly, protože všechno, čemu čelíme, nás posouvá vpřed. Připravíme si chutnou snídani, podíváme se, co vše v daný den máme naplánované.

Zdroj: fitshaker.skUrobíme si čas pro sebe. Jen my máme tu moc rozhodnout se, kdy si zacvičíme nebo se budeme věnovat jen sobě samé a svým koníčkům. Jen my určujeme, kdy budeme pracovat. Rozdělíme náš drahocenný čas tak, abychom ho trávili s našimi dětičkami a partnery, ale zároveň tak, aby nám zůstal i pro nás samotné.
Najmama.sk
Zdroj: fitshaker.skKaždý týden se zamyslíme nad tím, co jsme dokázali a jaké cíle máme na nejbližší období vytyčené.

Ne, nebudeme sobecké, jen se naučíme mít rady sebe samé. Naučíme se pochopit, že spokojená a šťastná máma má šťastnou rodinu. Jen máma, která rozdává úsměvy, dostává jejich spát. Podíváme se na naše priority z opačné strany. Jaký hezčí a hodnotnější dárek můžeme sobě i svým nejbližším darovat?
Najmama.sk
Zdroj: fitshaker.skZačnime od sebe. Toto mini „DESATERO“ si přivlastní a pripomínajme kdykoliv, kdy se ocitneme na křižovatce nevěda, která cesta nás dovede do úspěšného cíle:

Dnes si zacvičím

Energii dobijeme i chutnou a zdravou vyváženou stravou

Samu sebe nejlépe znám

A vím, jaké zázraky dokážu

Tajemství mého úsměvu a pozitivní nálady ocení i moji nejbližší

Odpočinek si určitě dopřeji

Rituál vděčnosti si osvojím

Obejmu svých nejbližších a budu si užívat každou chvíli s nimi naplno

Stačí si na sebe najít jen 30 minut denně během příštích 50 dní. Nabízíme návod, jak za 50 dní změníme svou mysl a díky tomu se i naše tělo přemění na svůdné a vymakané.

Related posts

Konečně to přišlo? 7 užitečných rad, na které myslet při stěhování do nového

svet v obraze

Dejte si takové, které splníte: 10 opravdu rozumných předsevzetí maminek do nového roku

svet v obraze

Briliant

Umí důvěřovat, i bezpodmínečně milovat: 10 věcí, v nichž nás naše děti přerostly!

svet v obraze

Jaká jste máma? 9 typů podle eneagramu a co je podle něj nejvíce frustruje

svet v obraze

Leave a Comment