3.9 C
Prague
4.12.2022
Pro ženy

Briliant

Cesta od krystalické formy uhlíku k jedinečnému šperku je vskutku velmi dlouhá. Pohodlně se posaďte, diamanty vyprávějí svůj příběh.

Začíná to v ložiscích magmatického původu. Poté se ve velkých povrchových lomech diamanty průmyslově těží. Ani okamžikem, kdy se dostanou na povrch, ještě jejich cesta nekončí. Musejí se před vsazením do šperků opracovat, tedy vybrousit.

A právě tady ke slovu přichází známý pojem „briliant“. Tímto termínem neoznačujeme totiž nic jiného než právě opracovaný diamant, který je vhodný k dalšímu využití ve šperkařství. Při procesu broušení se využívá řady unikátních vlastností diamantů.

Patří k nim v například transparentnost, průhlednost a průsvitnost. Pro využití do šperků musí být diamant v maximální možné míře čirý. Ty ostatní však zkrátka nepřijdou, využijí se v průmyslu. Stejně tak má tento kámen nízkou hodnotu tzv. disperze. Což ukazuje na barevný efekt způsobený slunečními paprsky. Poznáte tak i pravý diamant od falešných napodobenin, hra světla je u nich nepřirozeně výrazná. Chcete s námi poznat pravé brilianty? Zveme vás k nám. Více informací o drahých kamenech najdete na tomto blogu o kamenech.

Related posts

Jaká jste máma? 9 typů podle eneagramu a co je podle něj nejvíce frustruje

svet v obraze

Umí důvěřovat, i bezpodmínečně milovat: 10 věcí, v nichž nás naše děti přerostly!

svet v obraze

Dejte si takové, které splníte: 10 opravdu rozumných předsevzetí maminek do nového roku

svet v obraze

Jak se udržet v rovnováze a být šťastnou mámou?

svet v obraze

Konečně to přišlo? 7 užitečných rad, na které myslet při stěhování do nového

svet v obraze

Leave a Comment