3.9 C
Prague
4.12.2022
Rady a Tipy

Matrace aneb dopřejte si kvalitní spánek

Dalo by se říct, že spánek je základní podmínkou spokojeného a šťastného života. Jakmile nedostatečně relaxujete a odpočíváte, nedopřejete svému organismu dostatek prostoru pro regeneraci. V důsledku toho se potýkáte se stresem a psychickými problémy. Jednoduchým a velice efektivním řešením je pořízení kvalitní matrace, která vám jednou pro vždy umožní dopřát si dlouhý a kvalitní spánek.  

Zdravotní versus ortopedická matrace

Spojení zdravotní nebo ortopedická matrace dnes používá velká většina výrobců. V minulosti tomu tak nebývalo, takže bylo snazší rozeznat, která matrace vám skutečně zlepší zdraví. Ortopedická matrace bude oporou vašeho kosterního systému, a zdravotní matrace zase musí disponovat potřebnými certifikáty. Všechny materiály musí splňovat dané požadavky, díky čemuž mohou být zdravotní matrace považovány za zdravotnické pomůcky. Kvalitní matraci poznáte i podle provedených klinických studií a testů. 

Jak dlouhá by měla matrace být?

Možná si budete říkat, že výběr velikosti matrace přeci nemůže být složitý. Optimální délka matrace by měla přesahovat jejího uživatele přibližně o 20 až 25 centimetrů, aby byl spánek dostatečně komfortní. Naopak výška matrace by měla být vyšší než 15 centimetrů, protože nižší matrace se rychle proleží. 

Jak poznat kvalitní matraci?

Pokud si chcete pořídit opravdu kvalitní matraci, zavítejte do specializovaného obchodu. Matrace prodávané v supermarketech kvalitou příliš neoplývají. Prodejce má všechny certifikáty vystaveny v obchodě, nebo vám je na vyžádání ukáže. Známkou kvality jsou i prověření výrobci, kteří nemají problém se splněním i těch nejnáročnějších testů a klinických studií. 

Díky kvalitní matraci si konečně dopřejete vysněného kvalitního spánku. Rozlučte se s bolavými zády a špatnou životní energií pořízením zdravotní nebo ortopedické matrace.

Related posts

Nezájem rodičů o dítě je dnes velmi rozšířenou formou týrání, říká dětský psychiatr

svet v obraze

Ubytování pro rodinu s dětmi v srdci panenské horské přírody na Benecku

info@press-media.cz

CBD: zelené zlato nebo drahé placebo?

S lékařem o krevních skupinách a rizicích v těhotenství: Slyšeli jste už například o syndromu babičky?

svet v obraze

Tušíte, jak se miminka učí rozumět slovům? Je to taková malá věda. Jak se děti učí první slova?

Nabídky volných pozic na 123jobs.cz

info@press-media.cz

Leave a Comment